Генерація волі, вперше про визвольні змагання у 3D

Степан Самійленко

Микола Галаган

Дмитро Дорошенко

Всеволод Петрів

Михайло Омелянович-Павленко

Віктор Зелінський

23.12.2020

Календар на 2021 рік

календар 2021 обкладинка

Знімальна група фільму «Генерація волі» підготувала календар на 2021 рік.

Час української революції був і часом розквіту нової української пісні. Умовно нової: досі побутували популярні старі пісні, та й нові часто складалися на відомі мелодії, отже, народна творчість буяла не на порожньому місці. Але важливо було те, що співали слова, які торкалися серця, присвячені сьогоденню, визвольній боротьбі.

Пісні, що увійшли до календаря, — це частина правдивих музичних пам'яток про ту епоху. Вони, — мов щирі свідки-самовидці, що зберігають емоційну пам'ять про добу Української революції. В них сплелись водночас дух епохи, ідеали борців, етика та естетика часу.

календар 2021 січень

Цей календар створений на основі пісень, світлин, віршів, що з’явилися в добу Української революції, тож не хай він допоможе нам краще пізнати цю величну добу Українського Відродження.

Іван Канівець, Тарас Компаніченко

календар 2021 листопад

Малюнки до календаря створені за фото з колекції Музею Української революції 1917—1921 років, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Дмитра Клочка та відкритих джерел.

Створено знімальною групою фільму «Генерація волі» спільно з Тарасом Компаніченком.

Особлива подяка історичному консультанту Олександру Кучеруку.

Військово-історичний консультант: Владислав Куценко.

Як і в минулі роки, за підтримки української діаспори Лондона, ми готуємо наклад для безкоштовного розповсюдження в навчальних закладах, військових частинах та дослідницьких організаціях з метою популяризації теми.

Охочі отримати календар можуть подати нам заявки (із зазначенням організації, яку представляють) через Facebook (так краще) або електрону пошту нашого сайту.

Як і минулого року, наклад обмежений, тож поспішайте!

22.12.2019

Календар на 2020 рік

календар 2020 обкладинка

Знімальна група фільму «Генерація волі» підготувала календар на 2020 рік.

Сторіччя тому відбулися доленосні події, що одержали назву «Української революції». Більше чотирьох років наш народ воював за створення незалежної соборної держави.

Календар присвячений тим, хто боровся за волю України 100 років тому. Хоча 1917-1921 рр. були насичені боями та походами, був у українців час і на сімейне життя, і на зустрічі з друзями, і на вистави, і на співи. А саме особисте життя формувало той світ, заради якого вони йшли у бій...

календар 2020 березень

У цьому календарі ми хотіли показати, якими були наші предки поза межами поля бою, що вони захищали ціною власного життя.

Календар оздоблений 3D-вставками, і до кожного екземпляра додаються анагліфні окуляри. Більшість 3D-зображень – це результат роботи нашої знімальної групи над першим українським історичним документальним 3D-фільмом «Генерація волі». Серед них – кадри з кінохроніки 1917 року, що вперше в історії України відреставрована та переведена в 3D.

календар 2020 травень

У роботі використано матеріали Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Музею Української революції 1917–1921 років, бібліотеки ім. О. Ольжича та приватних колекціонерів.

Історичні консультанти календаря: Олександр Кучерук та Владислав Куценко.

Як і в минулі роки, за підтримки української діаспори Лондона, ми готуємо наклад для безкоштовного розповсюдження в навчальних закладах, військових частинах та дослідницьких організаціях з метою популяризації теми.

календар 2020 листопад

Охочі отримати календар можуть подати нам заявки (із зазначенням організації, яку представляють) через Facebook (так краще) або електрону пошту нашого сайту.

Як і минулого року, наклад обмежений, тож поспішайте!

15.03.2019

Виставка в Ізмаїлі

Дивитись тізер

Виставка «Українська революція у 3D» нещодавно презентована в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Захід організовано представниками Центру громадянської освіти Наталією Будзило, Світланою Кравченко і Наталією Рябовою за сприяння ректора університету професора Ярослава Кічука і професора кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти Олени Білої.

Докладніше про подію на сайті університету.

22.12.2018

Дякуємо!

Дивитись тізер

Дякуємо всім хто звернувся до нас з заявками на отримання безкоштовного екземпляра календаря «Техніка та озброєння армії УНР».

Станом на цю хвилину весь наклад розподілено. Всіх, хто отримав підтвердження на свої заявки, внесено у списки для розсилки та роздачі.

На жаль, більше календарів не залишилось. Але якщо хтось має дуже велике бажання отримати календар, все одно пишіть. Раптом нам вдасться знайти можливість на друк додаткової партії, або хтось, з якихось причин, не забере зарезервований для нього календар.

Нагадуємо, що ця акція стала можливою завдяки допомозі української діаспори Лондона.

20.12.2018

Календар на 2019 рік

Дивитись тізер

Знімальна група фільму «Генерація волі» підготувала календар на 2019 рік на тему «Техніка та озброєння армії УНР».

100 років тому важливим компонентом нашої боротьби за незалежність була новітня військова техніка. Армія Української Народної Республіки та Української Держави активно використовувала сучасну артилерію, панцирні потяги, панцирники, літаки. Українські моряки боролися за створення власного флоту.

Дивитись тізер

Ми не маємо змоги згадати в цьому календарі усіх, хто пов’язаний зі зброєю та технікою армії УНР, адже їх дуже і дуже багато. Не можемо ми показати і всі зразки гармат, літаків та панцирників. Але у сторіччя визвольної боротьби маємо згадати хоча б частину тих героїв, які боролися за волю нашого народу.

Дивитись тізер

Як і минулого року, за підтримки лондонської діаспори, ми готуємо наклад для безкоштовного розповсюдження в навчальних закладах та дослідницьких організаціях з метою популяризації теми.

Охочі отримати календар, можуть дати нам заявки (із зазначенням організації яку вони представляють) через facebook (так краще) або електрону пошту нашого сайту, і ми постараємося якомога швидше вислати або передати його.

Як і минулого року, наклад обмежений, тож поспішайте!

08.12.2018

Малюнки з календаря «100 років підняттю українських прапорів Чорноморським флотом»

Дивитись тізер

В кінці 2017 року знімальна група фільму «Тризуб Нептуна» підготувала календар на 2018 рік «100 років підняттю українських прапорів Чорноморським флотом», на основі спеціально створених малюнків кораблів ЧФ.

Від сьогодні ми публікуємо ці малюнки для вільного використання у некомерційних цілях.

Зазначимо, що наш колектив працює над календарем на 2019 рік, присвяченим зброї та техніці армії УНР. Про його вихід буде докладно повідомлено пізніше.

Есмінець “Жуткий”

22.07.2018

Англійська версія сайту!

Дивитись тізер

Відсьогодні функціонує англійська версія сайту документального проекту «Генерація волі». На ній розміщено коротку інформацію про фільм, а також усі варіанти першого тізера з субтитрами англійською мовою.

Англійський сайт

20.02.2018

Вперше про визвольні змагання – у 3D!

Дивитись тізер

Публікуємо перший тізер документального проекту «Генерація волі».

Інноваційна кіноісторія у кількох частинах з доповненнями базується на спогадах борців за незалежність у 1917-1921 роках. Як ніколи реальними, перед глядачем постануть діячи УНР, Гетьманату, Директорії, бійці українського війська, українські моряки, вільні козаки та інші українці. Відреставрована кінохроніка та світлини тих часів у форматі 3D зроблять події сторічної давнини значно ближчими, дадуть кожному можливість доторкнутися до власної історії.

Дивитись тізер!

04.02.2018

«Тризуб Нептуна» буде показано в музеї

11-го січня, в музеї театрального, музичного та кіномистецтва України в рамках виставки «До 100 – річчя відновлення «...незалежної, Вільної, Суверенної Держави Українського Народу» буде показно фільм «Тризуб Нептуна».

29 квітня 1918 року, Чорноморський флот за наказом командуючого підняв українські прапори. У цьому році ми відзначаємо сторіччя цієї події.

Знімальна група фільму «Тризуб Нептуна» підготувала календар на 2018 рік, на основі спеціально створених малюнків кораблів ЧФ.

30.01.2018

Відкриття виставки

25-го січня, в музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відкрилась кінематографічна виставка «До 100 – річчя відновлення «...незалежної, Вільної, Суверенної Держави Українського Народу».

Серед експонатів цієї виставки кадри хронікальних фільмів , відреставрованих і вперше оброблених у 3D – основа документального проекту «Генерація волі», матеріали до д/ф «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва» і «Тризуб Нептуна». Зображення краєвидів Києва і Севастополя кін. ХІХ – поч. ХХ ст., переведені у 3D-формат. Зразки комп’ютерної обробки зображень кораблів Чорноморського флоту, які піднімали українські прапори в 1917–1918 рр. Збагачують виставку графічні роботи художника-постановника «Української революції…» Василя Придатко-Доліна та серія плакатів «Військові підрозділи доби Перших визвольних змагань», створені знімальною групою фільму «Українська революція» та Військово-історичним клубом «Повстанець». Представлені документи Міністерства народної освіти Центральної Ради, надані ЦДАВОУ.

На відкритті були присутні люди з які працювали над створенням документальних фільмів «Генерація волі», «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва» та «Тризуб Нептуна». Це зокрема кобзар Тарас Компаніченко, художник Василь Придатко-Долін, оператор Світлана Кульчицька, історики Михайло Ковальчук, Андрій Іванець, голова Військово-історичного клубу «Повстанець» Владислав Куценко, голова благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд, режисер Іван Канівець.


На виставці відбулась прем’єра тізера до фільму «Генерація волі», який незабаром буде розміщено в мережі інтернет.


Виставка буде працювати з 25-го січня по 25 лютого 2018 року.


До створення виставки долучилися: ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, ЦДАВОУ, Музей Української Революції 1917-1921 рр., режисер І. Канівець зі знімальною групою, художник В. Придатко-Долін, автор сценарію х/ф «Гіркі жнива» Р. Бачинський-Гувер.

(фото Світлани Кульчицької)

28.12.2017

Презентація календаря на 2018 рік

27 грудня в Українському кризовому медіа-центрі відбулась презентація календаря.

З матеріалами можна ознайомитись за посиланням.

21.12.2017

Розповсюдження календаря на 2018 рік

Дякуємо всім, хто скористався нашою пропозицією про безкоштовне розповсюдження календаря на 2018 рік.

Зарезервована для цього кількість календарів вичерпана.

Усі, хто надіслав заявки, незабаром отримають свої екземпляри.

18.12.2017

Календар на 2018 рік

Сто років тому, 29 квітня 1918 року, Чорноморський флот за наказом командуючого підняв українські прапори. Ця подія стала результатом довгої та складної боротьби моряків-українців.

Щоб вшанувати їхні вчинки та пам’ять, знімальна група фільму «Тризуб Нептуна» підготувала тематичний календар до сторіччя цієї події.

Завдяки нашим художникам, вперше в Україні можна побачити кольорові зображення кораблів, які піднімали українські прапори.

Дякуємо за допомогу Ігорю Гриценку, чия книга «Український Державний Флот в 1917–1919 pp.» є найповнішим виданням з історії тих подій.

За сприяння української діаспори Лондона, надруковано наклад для безкоштовної передачі у військові частини та навчальні заклади.

Викладачі історії, які хотіли б отримати безкоштовний екземпляр для навчальних цілей, можуть надіслати заявку у довільній формі з назвою навчального закладу на facebook (так краще) чи електрону пошту нашого проекту. Кількість календарів для безкоштовного розповсюдження обмежена.

25.07.2017

100 років тому есмінець "Завидний" підняв український прапор

12 (25) липня 1917 року з ініціативи боцмана Івана Прокоповича есмінець «Завидний» першим серед кораблів Чорноморського флоту підняв український прапор.

Про це читайте у спогадах підполковника Вадима Богомольця. Читати.


12.05.2017

Прес-брифінг про інфографіку присвячену Дню Українського Моря

В Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг присвячений інфографіці до Дня Українського Моря та сторіччю підняття українських прапорів Чорноморським флотом.

Матеріали прес-брифінгу.

Файли інфографіки високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

6.05.2017

Український прапор 1917-1921 років (частина друга)

Перша частина нашої інфографіки про український прапор викликала доволі широкий резенанс. Ми вирішили продовжити цю роботу.

В ході проведення досліждення кінохроніки з істориком Михайлом Ковальчуком, він запропонував нам цікавий матеріал. На цій основі створено другу частину інфографіки про український прапор.

Дозволяємо вільне використання цього матеріалу з некомерційною метою.

Друга частина:

Вечір з нагоди Дня флоту УНР

Перша частина:

Вечір з нагоди Дня флоту УНР

4.05.2017

Вадим Богомолець та Микола Максимов . Остання інфографіка до 29 квітня

Завершуємо презентувати інфографіку присвячену Дню Українського Моря. Згадуємо Вадима Богомольця (про нього читайте тут) та та Миколу Максимова.

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

3.05.2017

Володимир Савченко-Більський та Михайло Остроградський-Апостол. Інфографіка до 29 квітня

Ми продовжуємо презентувати інфографіку присвячену Дню Українського Моря. Сьогодні згадуємо Володимира Савченко-Більського (про нього читайте тут) та Михайла Остроградського-Апостола (про нього читайте тут).

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

2.05.2017

В'ячеслав Клочковський та Микола Неклієвич . Інфографіка до 29 квітня

Ми продовжуємо презентувати інфографіку присвячену Дню Українського Моря. Сьогодішній аркуш присвячений В'ячеславу Клочковському та Миколі Неклієвичу.

Про В'ячеслава Клочковського читайте тут.

Про Миколу Неклієвича тут.

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

1.05.2017

Дмитро Антонович та Степан Письменний. Інфографіка до 29 квітня

Ми продовжуємо презентувати інфографіку присвячену Дню Українського Моря. Сьогодні публікуємо аркуш з Дмитром Антоновичем та Степаном Письменним.

Про Дмитра Антоновича читайте тут.

Про Степана Письменного тут.

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

30.04.2017

29 квітня - День Українського Моря!

(Продовження)

29 квітня 1918 року Чорноморський флот підняв українські прапори.

Починаючи з 1919 року, цей день святкувся як День Українського Моря.

Ми продовжуємо презентувати інфографіку присвячену Дню Українського Моря.

Читайте більше про Михайла Білинського тут.

Окремий сайт присвячений Святославу Шрамченко.

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

29.04.2017

29 квітня - День Українського Моря!

100 років тому, після падіння російського царату, в Севастополі ширився український рух. Українці, які служили у Чорноморському флоті, розпочали боротьбу за його українізацію.

29 квітня 1918 року Чорноморський флот підняв українські прапори.

Докладніше про це дивіться у фільмі "Тризуб Нептуна".

Починаючи з 1919 року, 29 квітня святкувалося як День Українського Моря.

Більше інформації про історію українського флоту того періоду шукайте на цьому сайті.

Цього року ми презентуємо інфографіку, присвячену Дню Українського Моря.

Файли високої роздільної здатності.

Створено для некомерційного використання.

29.04.2017

Оновлення сайту фільму "Тризуб Нептуна"

29 квітня 1918 року Чорноморський флот підняв українські прапори.

Про це йдеться у нашому фільмі "Тризуб Нептуна". Від сьогодні на сайті фільму доступні версії з англійськими та польськими субтитрами.


22.04.2017

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Шевченківські концерти

(1902 р., зі спогадів Дмитра Дорошенко)

Читати

11.04.2017

Інфографіка про український прапор 1917-1921 років

Наша знімальна група часто змушена відповідати на запитання з приводу порядку кольорів на українському прапорі в 1917-1921 роках.

Ми вирішили, оминувши філософські та геральдичні питання, звести відповідні документальні зображення до інфографіки.

Дозволяємо вільне використання цього матеріалу з некомерційною метою.

Вечір з нагоди Дня флоту УНР

18.01.2017

Вийшов календар «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи»

Календар на 2017 рік створено до сторіччя Української Народної Республіки.
На його сторінках можна побачити історичні світлини та сучасні реконструкції вояків різних частин армії УНР. На зворотах аркушів розміщена коротка історія цих частин, описані їхні здобутки та перемоги.

Серед операцій українського війська того періоду — звільнення Криму та східної України від російських військ, які російське керівництво називало «добровольцями» та «повсталим українським народом».

Календар створено спільно Українським інститутом національної пам’яті, військово-історичним клубом «Повстанець» та учасниками знімальної групи фільму «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва». Він поширюватиметься на заходах Українського інституту національної пам’яті.

Докладніше на сторінці Українського інституту національної пам’яті.


24.12.2016

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Наприкінці віку

(кінець 19 ст., зі спогадів Сергія Єфремова)

Читати

17.12.2016

Дизайн сайту оновлено

Дизайн сайту оновлено з використанням іншої світлини Степана Самійленка.

16.12.2016

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Большевики у Полтаві

(зима 1917-1918 років, зі спогадів Віктора Андрієвського)

Читати

29.09.2016

До дня народження Михайла Грушевського

29 вересня 1866 року народився історик, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки Михайло Сергійович Грушевський.

В ході роботи над фільмом «Генерація волі» наша знімальна група відреставрувала маловідомий кінопортрет Михайла Грушевського, зображення якого ми представляємо широкому загалу.

Зображення відтворено з кінокадрів, які зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного.
Реставрація стала можливою завдяки Благодійному фонду «Героїка» та Юрію Яворському.

26.06.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

В австрійському полоні

(1917 рік, зі спогадів Василя Проходи)

Читати

11.06.16

Просимо підтримати петицію!

Бізнесмени збираються забудувати Обсерваторну гору Києва, що загрожує існуванню однієї із найстаріших обсерваторій України!

https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=3517

Наша знімальна група давно співпрацює з Київською астрономічною обсерваторією.
В приміщенні обсерваторії проводилась презентація фільму «Тризуб Нептуна» у 2010 році.
https://www.youtube.com/watch?v=o2ifHoHBsbk

У 2011 на території обсерваторії знімалися кадри для фільму «Українська революція».

Співробітники обсерваторії допомагали у пошуку матеріалів для відтворення вигляду старого Києва для другої серії фільму «Українська революція».

Просимо підписати петицію, і допомогти нашим товаришам!
https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=3517

Знімальна група фільмів «Українська революція» та «Генерація волі»

11.06.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

В Севастополі

(1917 рік, зі спогадів Михайла Михайлика)

Читати

29.04.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Служба в першому автопанцерному дивізіоні

(1917 рік, зі спогадів Степана Самійленко)

Читати

18.04.16

Вечір з нагоди Дня флоту УНР

Вечір з нагоди Дня флоту УНР

28 квітня, четвер, 19:00
Будинок кіно, Синій зал

Показ історичного документального фільму «ТРИЗУБ НЕПТУНА»
Стрічка розповідає про історія виникнення українського руху та підняття українських прапорів у Севастополі, а також про конфлікт українських моряків з большевиками, в часи перших визвольних змагань у 1917-1918 роках.
Фільм отримав спеціальну відзнаку на п'ятому Львівському міжнародному фестивалі незалежного кіно "Кінолев" 2010.
Авторська група: народний артист України Богдан Бенюк, Іван Канівець, Андрій Пархоменко, Влад Сурнін,  Андрiй Лубенець, Ігор Гриценко.


Виступить Тарас Компаніченко
Кобзар, бандурист та лірник, лідер гурту «Хорея Козацька», заспіває автентичних українських пісень періоду визвольної боротьби початку ХХ сторіччя, розповість про музичну культуру українського війська.


Виступить Андрій Іванець
Історик, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа», автор книги «Кримська проблема в діяльності УНР періоду Директорії» розкаже про українізацію ЧФ та історію української справи в Криму у період війн та революцій (1917-1920 рр.) загалом, про нинішній стан справ та перспективи на майбутнє.

06.04.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Роздуми у німецькому полоні

(1917 рік, зі спогадів Віктора Зелінського)

Читати

03.04.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Дивна зустріч

(1918 рік, зі спогадів Всеволода Петріва)

Читати

28.03.16

До розділу Цитати зі спогадів додано:

Охорона кордону на Донеччині

(весна 1918 року, зі спогадів Степана Самійленко, скорочено)

Читати

27.03.16

Відкрито сайт та фейсбук проекту «Генерація волі»

Для публічного висвітлення процесу роботи над проектом «Генерація волі» відкрито сайт проекту, який знаходиться за адресою www.g.kvideo.com.ua.

Також створено фейсбук-сторінку проекту.

На сайті міститься інформація про фільм, створено розділ, який буде наповнюватись цитатами зі спогадів учасників Визвольних змагань, а також вказана електронна адреса для зв’язку із творчою групою фільму.

Інформація про інші проекти на сайті kvideo.com.ua